Yoğuşmalı kombi

16.08.2017     2137 Okunma
Yoğuşmalı kombi Yoğuşmalı kombi tüm evler veya iş yerleri için kullanımı uygundur. Yoğuşmalı kombi diğer kombilere yani konvansiyonel kombilere göre biraz pahalıdır. Bunun ilk sebebi yoğuşmalı kombilerin aşınmaya karşı daha dayanıklı olması gereklidir. Yoğuşmalı kombi de yanma odalarında su buharı yoğuşmaya uğradığı için korozyona karşı daha dayanıklı malzemeden yapılır.

Yoğuşmalı kombi farkı nedir?

En basit anlatımı ile yoğuşmalı kombi, kombi bacasından yanmış gaz atılır, lakin bu gaz içerisinden az miktarda su buharı mevcuttur. Yoğuşmalı kombiler bu su buharını tekrar yakarak, yoğuşturma yaparak enerjiye dönüştürürler. Şöyle ki yakıt içerisindeki enerjiyi en yüksek şekilde alır ve tekrar kullanır.

Yoğuşmalı kombi kullanırken bilmemiz gerekenler var. Yoğuşmanın gerçekleşmesi için bazı durumların meydana gelmesi gereklidir. Yoğuşmalı kombi dönüş suyu sıcaklığı 55 C ve altında olması önemlidir. Tesisatın da buna uygun olarak yapılmış olması gereklidir. Yoksa yoğuşma olmaz ve kombiden yeterince yakıt ekonomisi elde edilemez. Yoğuşmalı kombilerden yüksek verim elde etmek için oda kumandası tavsiye edilir. Sebebi kombi gidiş suyu sıcaklığı ayarlanabilir, yoğuşma işleminden sürekli istifade edilmiş olunuz.

Yoğuşmalı Kombi fiyatları

Yoğuşmalı kombi fiyatları biraz yüksek olmasına rağmen kendisini çabuk amorti etmektedir. Yoğuşmalı kombilerin sağladığı yakıt ekonomisi ve enerji tasarrufu ile kombi fiyatı için ödenen fiyat farkı kapanmaktadır. Yoğuşmalı kombi bakım servisi İstanbul, her ilçe için demirdöküm yoğuşmalı kombi bakım servisi, eca yoğuşmalı kombi bakım servisi, baymak yoğuşmalı kombi bakım servisi gibi her marka yoğuşmalı kombi servisi. Yoğuşmalı kombi servisi Bahçelievler, beylikdüzü yoğuşmalı kombi servisi, Büyükçekmece yoğuşmalı kombi servisi. Bize hemen ulaşın, 0212 876 0 888.
Yoğuşmalı kombi fiyatları, yoğuşmalı kombi avantajları ve yoğuşmalı kombi farkı.

Kombi bakım fiyatları

Kombi servis fiyatları, öncelikle kombi markasına göre farklılık gösterir. Kombi servis ücreti kombi modeline, servis sırasında yapılan yedek parça değişimine göre de değişebilir. Kombi bakımı ne kadar diye ortalama bir fiyat verecek olursak 50 TL ile 400 TL arasında bir fiyat olur. Online kombi servis ücretini öğrenebilirsiniz. En uygun kombi bakım fiyatı için teklif alın. Kombi bakımı, kombi servis ücreti ne kadar hemen öğrenin.
Petek temizleme işlemi & Petek temizleme fiyatı petek temizleme ücreti

Belirli kullanımdan sonra kalorifer tesisatınız içerisinde tortulanma meydana gelir. Bu süre kullandığınız şebeke suyunun kalitesine göre değişebilir. Zaman içerisinde kalorifer peteklerinin içinde duran su peteklere zarar verir. Sıcak suyun dolaşımını etkiler, ısı kaybına neden olur.

Petek temizleme fiyatı, daire de bulunan petek sayısına ve peteğin büyüklüğüne göre kullanılan temizleme ilaçına göre farklılık gösterir. 70TL ile 100 TL civarı bir fiyattan söz edilebilir. Temizletmek istediğiniz petek özelliklerini bize bildirerek, online olarak kesin petek temizleme ücretini öğrenebilirsiniz.