Kombi bakımı ve peteklerin temizliği

17.08.2017     2139 Okunma
Kombi bakımı ve peteklerin temizliği

Kış aylarında en çok düşündüğümüz evimizin ısınması ve buna bağlı olarak da doğal gaz faturası ve elektrik faturasının yükselmesi olsa gerek. En çok yükselme hiç şüphesiz ki doğal gaz faturasında yaşanmaktadır. Doğal gaz faturamızı düşürmek için hepimiz çeşitli yöntemler deniyor olabiliriz. Gaz faturası kış aylarında en çok para ödediğimiz faturadır, bunu ne kadar düşürürsek bütçemize elbetteki faydası olacaktır. Öncelikle şunu söylemek gereklidir ki kombiyi yakmayarak tasarruf olmaz, ısınamıyorsak evde ev halkı üşüyor, yorganların altında oturuyor ise bizce buna tasarruf denmez. Kış ayıdır, soğuktur elbette kombileri yakacağız, bizim yapmamız gereken kombimiz, petekler ve ev için çeşitli önlemler almaktır.

Doğal gaz faturası elbetteki bir miktar yüksek gelecektir. Bunu gaz faturasını düşürmek her ev için çok farklı etmenlere bağlıdır. Öncelikle evin metre karesi ile ilgili dir. Siz 180 metre kare evde oturuyor ve tüm odaları ısıtıyorsanız, sizin doğal gaz faturanızın 100 TL nin altına düşürmek diye bir çaba içinde olmanız çok yanlış olsa gerek. Söylemek istediğimiz bu konuda biraz gerçekçi olalım.

Öncelikli yapmamız gereken kışın ilk ayında müsait olduğumuzda kombinin bakımını yaptırmaktır. Kombiyi sadece arızalandığında değil rutin olarak bakımının yapılması çok önemlidir. Oluşabilecek arızalar önceden giderilir, enerji tasarrufu sağlar. Kombilerde yoğuşmalı kombiler vb. teknolojiler gazı daha verimli yakmayı sağlayarak enerji tasarrufu yapmanızı sağlaya bilir. Bu konuyu Yetkili kombi servisi niz ile görüşebilirsiniz. Peteklerin temizliğide enerji tasarrufu ve ortamın ısınması için çok önemlidir. Peteklerin yeterince temiz olmaması doğal gaz faturanızı yükseltebilir. …

Doğal gaz faturalarının düşmesi için petek temizliğini unutmayın, kombi bakımınız yaptırın, 0212 876 0 888

Kombi bakım fiyatları

Kombi servis fiyatları, öncelikle kombi markasına göre farklılık gösterir. Kombi servis ücreti kombi modeline, servis sırasında yapılan yedek parça değişimine göre de değişebilir. Kombi bakımı ne kadar diye ortalama bir fiyat verecek olursak 50 TL ile 400 TL arasında bir fiyat olur. Online kombi servis ücretini öğrenebilirsiniz. En uygun kombi bakım fiyatı için teklif alın. Kombi bakımı, kombi servis ücreti ne kadar hemen öğrenin.
Petek temizleme işlemi & Petek temizleme fiyatı petek temizleme ücreti

Belirli kullanımdan sonra kalorifer tesisatınız içerisinde tortulanma meydana gelir. Bu süre kullandığınız şebeke suyunun kalitesine göre değişebilir. Zaman içerisinde kalorifer peteklerinin içinde duran su peteklere zarar verir. Sıcak suyun dolaşımını etkiler, ısı kaybına neden olur.

Petek temizleme fiyatı, daire de bulunan petek sayısına ve peteğin büyüklüğüne göre kullanılan temizleme ilaçına göre farklılık gösterir. 70TL ile 100 TL civarı bir fiyattan söz edilebilir. Temizletmek istediğiniz petek özelliklerini bize bildirerek, online olarak kesin petek temizleme ücretini öğrenebilirsiniz.